Kā jau jebkura manta, tā aizņem lieku vietu. Jau pēc 3. riepu pārvietošanas reizes meklēju risinājumu, lai riepas neaizņem lieku stūri, jo 16" nevienā normālā plauktā nelien iekšā. Lai visefektīvāk izmantotu telpu, izdomāju piekārt tās pie griestiem ar koka karkasu, kas piestiprināts pie sienas ar metāla atbalstiem.
Tā kā riepas ir ar metāla diskiem, attiecīgi tam svaram nederēs kāds uz puņķiem veidots risinājums, kas pēc dienas uzvelsies uz galvas. Nedaudz sarežģīja risinājumu tas, ka negribējās skurstenī veidot jebkādus caurumus, tad nolēmu izmantot tikai vienu sienu stiprinājumiem. Izvēlējos 40x60mm kokmateriālus, no kura uztaisītu rāmīti, kur iekarināt riepas. Izmērs konstrukcijai bija izvēlēts tāds, lai varētu maksimāli daudz riepas iekārt un tās nekristu cauri. Jau piemirsu, cik daudz sanāca, bet ap 150 x70cm.
Savienojumus veidoju tādus, lai nelocītos un nedeformētos. Sākumā atceroties darbmācības stundas pamatskolā sāku ar vienīgo mājās atrodamo kaltu čakarēties, bet tam secināju, ka ar štrumentu, kas 100 gadus nav asināts, nav aršana. Ar maināmiem asmeņiem veicās daudz labāk, ja neskaita to, ka iegriezu pirkstā un kājā(arī biksēs) palielu švīku atstāju, tāpēc ar šādu drāšanas metodi ļoti ieteicams pielietot tomēr ar pareiziem rīkiem.
Tad nu saliku to visu kopā vēl pastiprinot ar metāla leņķiem un saskrūvēju kopā ar kārtīgām koka 6mm skrūvēm. Tā kā otrā pusē bija metāla stūri, tad cauri skrūvēt neko nebija vajadzēja.
Pēc tam nāca otra jautrākā pasākuma daļa - kā to piestiprināt pie sienas. Mēģināju sākumā ar dažādiem metāla dībeļiem ņemties, bet čiks no tā sanāca, jo gāzbetona sienā tie nebija piemēroti un samērā viegli varēja izraut ārā. Arī bija slinkums vēlreiz skriet uz bodi un kārtējo reizi eksperimentēt. Nopirku parastus 12mm stieņus ar uzgriežņiem un caururbu sienu saskrūvējot kārtīgi visu kopā.
Paveicās, ka otrā pusē bija katlu telpa, kur daži caurumi vairāk vai mazāk neko neskādē. Un tā viss izskatās ar visām riepām.
Beidzot ir vieta, kur nobāzt ķerru :)
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru